2022 m. gruodžio 30 d., penktadienis

Napoleonas

 Vienas iš mėgstamiausių pastarųjų gamintų tortų. Kepiau jau kelis kartus, bet vis neprisiruošdavau įkelti recepto. Šis napoleonas tinka sergantiems diabetu.


Lakštams reikės:

500 g miltų
500 g sviesto
žiusnelio druskos
150 g grietinės
1 kiaušinis
50 ml šalto vandens

Kremui reikės:

200 g sviesto
160 g miltų
1 l pieno 
200 g cukraus
3 didesnių kiaušinių tryniai

Šaltą sviestą sutriname su miltais ir žiupsneliu druskos iki trupinių.

Suplakame kiaušinį, grietinę ir vandenį. Plakinį supilame į trupinius ir užminkome tešlą.

Užminkytą tešlą padaliname į 10 dalių ir padedame šaltai. Geriausia užsiminkyti iš vakaro ir palikti per naktį šaldytuve. Jeigu reikia kepti greičiau, vis tiek tešla turi bent pora valandų pailsėti šaldytuve.

Imame po vieną tešlos gabalėlį, kočiojame labai plonai, apipjauname didenio diametro lėkšte, šonus paliekame, kad kartu iškeptų, iš jų gaminsime trupinius. Prieš kepant, lakštą subadyti šakute, kad labai stipriai neišsipūstų.

Kepti iki 200 laipsnių temperatūroje apie 10min. arba tol, kol lakštai gražiai paruduos, priklauso nuo orkaitės.

Taip iškepame visus lakštus ir paliekame pravėsti.

Kremui sviestą išlydome ir užverdame, suberiame miltus ir juos pakepiname, kol truputį paruduos, bet reikia žiūrėti, kad nesudegtų. Pieną užviriname, iširpiname jame cukrų. Pieną palaipnsiui pilame į miltų masę ir intensyviai maišome šluotele. Gerai išmaišome ir paliekame pravėsti. Geriausia vėsinti bliūde su šaltu vandeniu, nuolat pamaišant, bet neturint laiko galima vėsinti ir tiesiog padėtą nuošaly.

Kremui pravėsus iki kūno temperatūros mušame po vieną kiaušino trynį. Kas kart gerai išmaišant. Viskas kremas paruoštas, laikas surinkinėti tortą.

Dedame ant kieto paviršiaus vieną lakštą, tepame apie 3v.š. kremo ir taip paeiliui sluoksniuojame, pasiliekame kremo torto papuošimui. Tortą paslėgiame ir palaukiame bent 1h.

Galiausiai puošiame. Likusiu kremu tolygiai aptepame visą torto paviršių. Lakštų nuopjovas, susmulkiname ir apibarstome visą tortą.

Šis tortas nėra saldus, megstantiems saldžiau, galima įdėti daugiau cukraus.

Skanaus!

Šaltinis: Tikras Napoleonas

Komentarų nėra: