2016 m. spalio 21 d., penktadienis

Rauginti kopūstai

Sakoma, kad raugti kopūstus geriausia delčioj ir petnyčioj. Apie raugintų kopūstų naudą nereikia daug rašyti, turbūt visi žinote, kad tai yra vitamino C bomba, gausu magnio, kalcio, cinko. Juos valgant sumažės tikimybė susirgti peršalimo ligomis.


Reikės:

3-4 kg kopūstų
1 kg morkų
100-130 g druskos

Nebūtina:
įvairių priedų - spanguolių, obuolių, ananasų ir pan.

Kopūstus smulkiai supjaustome. Morkas sutarkuojame per burokinę tarką. Daržoves dedame sluoksniais - kopūstus, morkas, beriame druską. Druska turi būti ne joduota.
Pradedam sunkiausią darbą, kadangi mes darome nedideliais kiekiais, todėl minkome rankomis, kol atsiranda daug sulčių ir pilnai apsemia kopūstus. Atlikus šį darbą, kopūstus paslegiame, kad būtu pilnai apsemti ir paliekame šiltoje vietoje rūgti. Rūgimas užtrunka apie 5-7 dienas. Maždaug po 3 dienų reiktų kopūstus subadyti, kad išeitų dujos. Išrūgusius kopūstus sudedame į mažesnius stiklainiukus ir laikome šaltai.

Šiek tiek įdomių patarimų iš liaudies išminties:
  • Kad kopūstai būtu traškūs, reikia raugti per delčią, geriausia penktadienį
  • Dar sakoma, kad geriausia trečią delčios dieną
  • Kiti sako, kad geriausia gaunasi per pilnatį
  • Per delčią, bet ne bet kada, o tik lapkritį
  • Geriausia raugti 23-30 mėnesio dienomis
Aš esu raugusi ir per delčią, ir penktadienias, ir per pilnatį. Iš esmės didelio skirtumo nepajaučiau, gal per delčią gaunasi išties traškesni. 
Būtinai užsiraugite namie kopūstų, nors ir nedidelį, nes nėra ką lyginti su pirktiniais. Tai labai nebrangus ir labai sveikas maistas, tinkantis garnyrams, troškiniams, pyragėlių ir blynų įdarams.
O ir kaina labai gera, viso šio kiekio kaina (išėjo apie 4 litrai suspaustų kopūstų)
nesiekė 1 Eur.
Skanaus!

Komentarų nėra: